top of page

Co navštívit

Užijte si NMNM, Novoměststko, Žďárské vrchy a vlastně celou Vysočinu. Je zde krásně a život tady běží pořád tak nějak normálně. Příjemní lidé, krásná příroda, čistý vzduch, památky, ale i nádech velkých sportovních výkonů na běžkách nebo na horských kolech. Věříme, že si to zde zamilujete a budete se k nám rádi vracet :-)
Vysočina_arena.jpg

VYSOČINA Aréna

 

Sem se určitě podívejte. Dýchne na Vás atmosféra velkých sportovních výkonů v podání těch nejlepších biatlonistů, běžců na lyžích a bajkerů na horských kolech. Desetitisíce fanoušků dovedou vytvořit frenetickou atmosféru. Novoměstské závody jsou vždy nejvíce navštěvované v celých seriálech světového poháru a  jsou pravidelně vyhlašovány jako ty nejlepší.

Vysočina aréna je i výchozím bodem pro výlety na běžkách  a v létě pro jízdu na kolech na singltrecích nebo vyjížděk do okolí.

nove-mesto-na-morave-pohled-na-sjezdovku

Sjezdovka Harusův kopec

 

Sjezdovka na Harusáku je dlouhá 550 metrů, převýšení dosahuje 110 metrů.

Horní stanice je v 734 metrech nadmořské výšky.

Svah obsluhuje dvojsedačková lanová dráha. 

Kopec je zasněžován po celou sezónu.

Svah je po celé délce osvětlen.

Pro děti je k dispozici i lanový vlek, u kterého je umístěna i  lyžařská škola. 

800px-Zdar_Zelena_hora_45.jpg

Zelená hora, poutní kostel UNESCO

 

Poutní kostel Svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře u města Žďár nad Sázavou patří mezi nejvýznamnější stavby barokní gotiky architekta Jana Blažeje Santiniho-Aichela. Tento vrcholný Santiniho výtvor byl roku 1994 zařazen na Seznam světových kulturních a přírodních památek UNESCO. Kostel stojí na Moravě na Zelené hoře v katastrálním území Zámek Žďár nedaleko historické zemské hranice s Čechami.

giraffe-4181178_960_720.jpg

ZOO Jihlava

 

Jihlavská ZOO patří k nejkrásnějším ZOO v České Republice. Expozice jsou tematicky rozdělené dle světadílů. ZOO je řešena, jako ZOO bez mříží a nachází se v krásném údolí řeky Jihlávky téměř v centru Jihlavy. Cesta Vám bude trvat ca. 45 min, ale návštěva určitě stoji za to.

Šiklův Mlýn

 

Jedná se o největší zábavní areál v České Republice.

Skládá se ze tří atrakcí:

- westernové městečko 

V areálu na vás čeká celodenní program ve westernovém městečku, koupaliště, zvířátka v zooparku a spousta dalších zážitků na připravených atrakcích.

- strašidelný zámek DRAXMOOR

Ve třech patrech najdete strašidelně-fantastickou expozicí, 3D kino, strašidelný výtah, zámecké nádvoří s pohádkovým domečkem na kuřích nožkách a soškami pohádkových postaviček.

- motosport Military OffRoad Areál

Motosport a military offroad areál nabízí adrenalinové sportovní zážitky všem příznivcům motorek, terénních aut a bojových vozidel 

Městské lázně NMNM

 

V areálu se nachází krytý plavecký bazén 25m, relaxační bazén, vířivka, dětsky bazén a letní terasa na slunění.

Ve Wellness části najdete tři sauny, Kneippovou lázeň, vnitřní a venkovní odpočívárnu, solárium a masáže 

ABC.jpg
bottom of page